Home

ZEYBEK KURSU

ZEYBEK KURSU

Zeybek Kursu Dansyeri

 

Son yıllarda düğün yapacak olan çiftlerin ilk aklına gelen şeydir Zeybek kursu. Ege bölgemizin cesaret ve yiğitlik sembolü olan dansı düğünde sergilemek bir çoğumuzun hayali olmuştur. İnsanları kendine hayran bırakan bu oyun akıllarda sadece erkeklerin yapabileceği bir dans gibi kazınsa da aslında çift olarak yapmak ayrı bir keyif verir. Genellikle pasta kesimi sonrası yapılır ama tercihlerinize göre istediğiniz kısımda yapabilirsiniz. Dansyeri dans kursu olarak biz düğünlerde eşli ya da grup şeklinde yapabileceğiniz Zeybek oyunları bir kaç saat de öğrenmenize yardımcı oluyoruz. Çok fazla zamanınız yok ise size uygun gün ve saatlerde çözüm üretebiliriz.

 

Nasıl Sergilenir

 

Zeybek oyununu 3 şekilde sergileyebilirsiniz

Solo; Kendi başınıza tek olarak yapılan performanslardır, oldukça sahne hareketi ve büyük figürler içermelidir. Tek başınıza yapacağınız oyunlarda heyecan faktörünü göz önünde bulundurmalısınız, bu sebepten oldukça fazla prova yapmak sizi rahatlatacaktır.

Eşli; Gelin ve damadın birlikte gerçekleştirdiği ve bizim bakış açımıza göre en sevimli görünen sergileme yöntemidir. Eşli performans gelin damat için kalıcı bir hatıradır.

Ekip Olarak; Ortalama 3-4 kişiden başlayıp talebe göre arttırılabilen ekip oyunlarında profesyonel ekip kiralayarak ya da arkadaşlarınız ile bu eğitimi alabilirsiniz.

Seçiminiz de bizden profesyonel destek alabilirsiniz, seçtiğiniz ezgiye ve beğendiğiniz oyua göre Dansyeri dans kursu olarak size en iyi seçimi yapmanız için yönlendirebiliriz.

Zeybek Oyununu Kimler Öğrenebilir

 

Zeybek, kadın erkek isteyen herkesin yapabileceği bir dans türüdür, Zeybek Ege bölgesinde oynanan oyunları genel adıdır. Harmandalı, Yörük Ali, Çökertme gibi oyunlar ülkemizde oldukça meşhur olmuş oyunlardandır. Öğrenme süreci kişiye göre değişmekle beraber ortalama 6 saatlik bir çalışma ile 2.5-3 dakika arası süren bir koreografi rahatlıkla çıkarılabiliyor. Genellikle sahne ve kişilerin kullanımına göre geleneksel halinden çıkmış bir koreografi ile sunulur. Öğrenme süreci ritim duygusu kazandırma ile başlatılıp ilerlemeli, ezbere dayalı sistemle yapılan eğitimlerde genellikle hareketler müzikle birlikte oturmaz ve bu sizi hüsrana uğratabilir. Mutlaka deneyimli eğitmenlerden bu eğitimi almalısınız, videodan yapılan çalışmalar size ritim duygusu kazandırmayabilir.

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!