Home

TANGO KURSU

TANGO KURSU

Tango Kursu İstanbul
Romantizm denilince akla gelen danslardan ilki Tango olmaktadır. Aşkın, tutkunun ve sevginin bir simgesi haline gelen Tango aynı zamanda bir yaşam stilidir. İstanbul Tango dersleri kapsamında bu dansı öğrenmek isteyen herkes, uzman öğreticiler eşliğinde bu tutkulu dansı icra edecek seviyeye gelir. Özellikle eşli ya da tek olarak öğrenilebilen dansı, mutlaka bir partner ile icra etmek gerekir. Son yılların en romantik danslarından olan Tango, Arjantin’de ortaya çıkmıştır. Çıktığında her ne kadar değeri bilinmese de sonrasında adeta bir yaşam tarzı haline gelmiş ve kitlelerce aşkın temsilcisi olarak seçilmiştir. Özellikle icra etmesi, öğrenmesi zor olduğundan mutlaka bir profesyonel öğreticiden yardım alınmalıdır.


Tango Dansı Nasıl Yapılır?
Aşk, romantizm ve tutkunun en güçlü temsilcisi olan Tango, 19’uncu yüzyılın sonlarında Arjantin’den çıkmış ve halen günümüzde icar edilmeye devam eden bir dans halini almıştır. Tangonun dramatik bir havası ve müzik eşliği bulunur.
Doğaçlamaya izin veren stilleri vardır.
Kendine has ritimleri ve duruşu vardır.
Kadın ve erkek olarak eşli şekilde dans edilir.
Koreografiye göre uygun adımlar ile figürler gerçekleştirilir.
Yaklaşık 1 ya da 2 ay çerçevesinde bu dansı uzman, profesyonel eğiticilerden öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Fakat daha önce dans tecrübesi olanlar için bu süre daha da kısadır. Siz de özel dans dersi kapsamında Tango dansını en iyi şekilde öğrenmek isterseniz, kurslarımız arasından size en uygun teklifi seçerek hemen öğrenmeye başlayabilirsiniz.

  • Dans ederek pozitif bir enerji kazanmak ve salgılayacağınız endorfin hormonu ile mutlu olmak
  • İçinizde ki dans yeteneğini ortaya çıkartmak
  • Profesyonel dansçı olmak için ilk adımı atmış olmak
  • Boş zamanlarınızı yararlı bir aktivite ile değerlendirmek
  • Sizin gibi dans etmekten hoşlanan bir grup içine girerek yeni bir sosyal çevreye sahip olmak

Tango Stilleri
Tango, Arjantin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Serbest stile izin verdiğinden dolayı farklı birçok stilin de oluşmasına öncülük etmiştir. Dünyada Show tarzı, Milonguero tarzı ve salon tarzı olmak üzere partnerlerin birbirlerine göre konumları farklı olmak üzere farklı tarzlar ve yaklaşımlarla icra edilir.
Stil olarak ise salon stili, Nuevo, Canyengue, Oriental, Orillero ve Milonguero stilleri en çok öğrenilen ve icra edilen Tango stilleri arasında yer almaktadır. Ülkeler bünyesinde Fin, Çin ya da Amerikan stilleri de yaygın dans stillerindendir. Uzman öğreticilerimiz ile Latin dansları ve diğer danslar olmak üzere siz de Tango dansını en iyi şekilde öğrenmek için kurslarımıza bir göz atın.

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!