admin

31 Ekim 2022

Yorum yapılmamış

Home Sirtaki Kursu

Sirtaki Nedir? Sirtaki Kursu Fiyatlar

Sirtaki Nedir? Sirtaki Kursu Fiyatlar

Sirtaki nedir? Bazen bir rakı balık keyfi için gittiğimiz mekanlarda, bazen de Ege’nin denize kıyısı olan yazlık mekanlarda kulağımıza hoş bir tınısını gelmiştir. Dinlediğinizde tanıdık gelen bu müzikler genellikle Hasapiko ya da diğer adıyla Sirtaki müzikleridir. Kendi topraklarımızda doğmuş ve tüm dünyaya yayılmıştır. Başlangıçta sadece bir kaç figürden oluşmuş bu dans türü günümüzde oldukça zenginleşmiştir.

Sirtaki dansı, İstanbul’un Balat semtinde yaşayan Arnavut kasapların oynadığı bir dans türüdür. Bölgede yaşayan Rum vatandaşları, Mübadele ile birlikte ülkelerine döndüklerinde buradan aldığı kültürün içerisinde bu dans ta yer alıyordu. Sirtaki dansı, 1964 te Anthony Quinn başrolde oynadığı ABD,İngiltere ve Yunanistan yapımı Zorba filmiyle ünlenmiştir.

Sirtaki Kursu İstanbul

Sirtaki Kursu İstanbul Avrupa Yakası

Yetişkin dans kursları arayan İstanbul halkı en çok Sirtaki dansını tercih ediyor. İstanbul Avrupa yakası Sirtaki kursu tercih eden dans severler özellikle Bakırköy Sirtaki kursu, Küçükçekmece Sirtaki Kursu ve Avcılar Sirtaki kursunu arıyor. Hafta içi sabah ve akşam ve hafta sonu kurslarıyla hizmet veren Sirtaki kursumuz 7’den 77’ye her yaşa hizmet vermeye devam ediyor.
Sirtaki dansı her yaş grubunun rahatlıkla yapabileceği bir dans türüdür. Bu dans omuz omuza oynanan ve ekip içinde dans eden birinin komutlarıyla yönlendirilir. Danstaki komutlar Yunanca, Türkçe ya da İngilizce olabilir dansçılar bu komutları bilir ve hep birlikte sergilerler.

Sirtaki Kursu Fiyatlar

Sirtaki Kursu fiyatları sanıldığının aksine çok pahalı değildir. Dans kursu fiyatları aylık 3 aylık kayıtlarda değişiklik göstermesinin yanı sıra bir çok yetişkin dans kursu fiyatlarıyla aynı düzeyde gitmemektedir. Güncel dans kursu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.
Sirtaki kursumuz Sirtaki Kursu Bakırköy ve Sirtaki Kursu Küçükçekmece olarak iki farklı ilçede hizmet vermektedir. Sirtaki kursu ve Zeibekiko kursu olarak tek kursta iki dansı birlikte öğrenebiliyorsunuz. Kursumuz 5 Aylık (20 Hafta) bir sürece yayılarak ilerlemektedir. Kurs bitiminde gösteri sınıflarına katılabilir ve düzenlediğimiz Sirtaki gecelerinde eğlenebilirsiniz.

Sirtaki-Hasapiko Figürleri

Sirtaki dansı çok kolay ya da çok zor değildir, figürler çok aşırı kondisyon istemez fakat karakteristik hareketlerdir. Sirtaki dansını icra ederken, arka planda çalan müziğin hissettirdiği coşku veya hüznü dansa yansıtmak gerekir. Figürlerin komutları bu müzik yapısına göre verilmelidir.

Sirtaki Dans Kursu

0530 201 00 49

Sirtaki Kursu Küçükçekmece

 Fatih, Kızılırmak Sk. no.3, 34290 Küçükçekmece/İstanbul

Sirtaki Kursu Bakırköy

Zeytinlik, Halkçı Sk. No.30 D:4.Kat, 34140 Bakırköy/İstanbul

Sirtaki Kursu İstanbul

Tags :
Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!