admin

14 Haziran 2021

Yorum yapılmamış

Home Latin Dansları

Dansa Giderken Nasıl Giyinmeliyiz ?

Dansa Giderken Nasıl Giyinmeliyiz ?

Dans etmek istiyorsun ve bun un için bir dans kursu varsa aklında bu soruyu kendine mutlaka sormalısın! Dans kursuna giderken nasıl giyinmeliyiz? Diye soruyor ve dans kursuna ilk defa gitmeyi düşünüyor ya da başladıysan mutlaka bu yazıyı okumalı ve bu tecrübeye sahip olmalısın! Sizinle kimse dans etmek istemiyorsa bunun nedeni dansınız değil kokunuz olabilir! Dansta kişisel hijyen dans kursunda ilk derstir.

Dans kursuna giderken nasıl bir kıyafet olmalı ? Dans oldukça kondisyon gerektiren bir nevi spordur, bu yüzden terlersiniz. Kıyafet seçiminde özellikle pamuklu kumaş ilk tercihiniz olmalı, sentetik ve naylon kumaştan üretilen kıyafetler üzerinizde stres ve kötü kokuya sebep oldur oldukça sağlıksızdır. Oldukça sizi sıkmayan rahat kıyafetleri tercih etmelisiniz ve mutlaka yedek kıyafetler olmalı. Hemen hemen herkes bu tip aktivitelere iş çıkışı ya da okul sonrası katılıyor bu sebeple gün boyu kullandığımız kıyafetler, dans etmek için temiz olmayabilir. Özellikle dans programı yaptığınız günler mutlaka duş alıp ter önleyici ekipmanlar ( Roll-on ve stick deodorantlar ) ile gün boyu ferah kalmanızı devam ettirebilirsiniz.

Yediklerinize Dikkat Edin Çünkü Artık Dans Ediyorsun!

Dans ediyorsan artık ne yediğine de dikkat etmelisin! Dans bir hobidir fakat bazı disiplinleri vardır, bunlardan biride her şeyi yiyemezsiniz. Sarımsak, soğan, balık, sucuk, pastırma ve bunun gibi aşırı baharatlı yiyecekler danstan önce asla tüketilmemeli… Sigara içen kişiler de ders aralarında mümkünse sigarayı kullanmayı bırakmalısınız. Aslında dans sigarayı bırakmak için iyi bir neden olabilir. Sigara kullananlar ders aralarında kötü kokuyu bastırmak için naneli sakız tercih edebilirler, bu her zaman için geçici bir çözüm. Özellikle eşli danslar olan Salsa, Bachata ve Tango gibi kurslarda öğrencilerin kişsel hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekir , yoksa başlamadan dans hayatın bitebilir 🙂

dans-ederken-nasıl-giyinmeliyiz, dans kıyafeti nasıl olmalı

Dans ederken nasıl giyinmeliyiz?

Dans Çantası Bazen Hayat Kurtarıcı Olabilir!

Dans hayatınıza girdiyse dans çantası da girmiş demektir, dans çantası dansçının demirbaşı gibidir. Dans çantasında neler olmalı ?
Kişisel hijyen malzemeleri ( diş fırçası ve macunu,deodorant,parfüm,.v.b)
Yedek kıyafetler ,özellikle ter çekebilen kıyafetler tercih edilmeli
Dans ayakkabısı, derslerde kullandığınız dansa özel bir yedek ayakkabı edinmelisiniz. Ayakkabı tercihinde yine sizi rahat ettirecek ve dansınıza uygun olan bir ayakkabı olmalı. Ayakkabı secimin de kıyafet seçimi gibi hassas olmalısınız ve ayakkabı temizliğine özen göstermelisiniz. Temiz kokmayan ayakkabılarla dans dersine katılmalı ve düzenli bakımları yapılmalıdır.

”Dans ayakkabısı hem benden rahatlığı hem de dans salonu zemin temizliği bakımından önemlidir”

Normal hayatta zaten çevremizdeki insanlara karşı sorumlu davranarak dikkat etmemiz gereken bir konu ”Kişisel Hijyen”. Dans ederken ekstra hassas davranmalısınız özellikle yakın bulduğunuz kişilerin ve eğitmenlerinizin bu konudaki görüşlerine dikkate alın.

Dans Ederken Komik Durumlar (Erkek)

Dans Ederken Komik Durumlar (Kadın)

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!