Dans Kursu mu? Spor Salonu mu?

Günümüzde insanlar sağlıklı olmak adına bir çok yöntem deniyor, spor salonuna gitmek yada bir dans kursu bu yöntemlerden biri olabiliyor. Peki bu yöntemlerden hangisi sağlınız için daha etkili ?

İletişim araçlarının etkisi ile artık bir çok bilgiye anında ulaşıyoruz ve gündemimizi belirleyen faktörlerin nerdeyse hepsini sosyal iletişim araçları beliriyor. İnstagram ya da Twiter gibi platformlarda hemen her gün bir sağlık konulu paylaşımlara rastlamak mümkün. Bizlere besin ya da egzersiz konularında sayısız bilgi sunuyorlar. Tüm uzmanlar egzersiz yapmanın ruh ve beden için en iyi şey olduğunu söylüyorlar.

En İyi Egzersiz Dans Etmek !

En iyi egzersiz dans etmek neden mi? Daha önce spor salonuna gitmeyiniz yoktur, hep bir hevesle başladığımız bu eylem hep bir hüsranla son buluyor. Uzun ve sıkıcı antrenmanlar günler sonra hep kaçmaya çalıştığımız bir program haline dönüşüyor. Düzenli spor yapmak iç motivasyon isteyen ve sabır gerektiren bir egzersizdir.

dans kursu istanbul

Dans etmek, ağrıyı azaltacak olan Endorfin hormonunun salgılanmasını sağlayan bir egzersiz şeklidir. Dans, aynı zamanda beynimizin “bağlanma” hormonunu yani “mutluluk” veya “sevgi” nörohormonu olarak da bilinen oksitosini salgılamasını sağlar. Hiç kimse ” Kahretsin bugün dans edeceğim yine çok eğleneceğim” diye şikayette bulunmaz. Dans kursu, egzersizle eğlencenin bir arada olduğu yerdir, hemen her gün hiç sıkılmadan gidebileceğiniz egzersiz alanınızdır aynı zamanda.

Kalori Yak ! Kilo Ver ! Sağlıklı Kal!

Dans ederken kalori yak, kilo ver, sağlıklı kal ve mutlu ol. Dansın insan üzerindeki etkileri neler mi?

  • Kalbin ve akciğerin daha iyi durumda olmasını sağlar.
  • Aerobik formunuzu arttırır.
  • Kasların dayanıklılığını arttırır.
  • Kemikleri güçlendirir ve osteoporoz riskini azaltır.
  • Daha iyi koordinasyon, çeviklik ve esneklik sağlar.
  • Fiziksel güveni arttırır.
  • Zihinsel işlevsellikte ilerleme sağlar.
  • Psikolojik refahı arttırır.
  • Kendine güven ve benlik saygısını arttırır.
  • Daha iyi sosyal beceriler sağlar.

Dans bu kadar faydasının yanı sıra size oldukça geniş bir arkadaş çevresi sunar. Dans kursları sosyalleşme konusunda en aktif olabileceğiniz alandır. Salsa kursu, Bachata Kursu gibi Latin dans kursları dünyada en ok tercih edilen eşli danslardır. Haftada bir kaç gün yapılan dans partileri ile hayatın tadına varabilirsiniz.

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!