Dans Etmenin 5 Önemli Faydası!

İstanbul dans kursu konusunda uzun yıllardır hizmet veren stüdyomuz Dans Yeri, sizi dans etmenin keyifli yönleriyle tanıştırıyor. Sadece düğün dansı için ders alanlar dahi dans etmenin sırrına ulaşıyor, dans dersleri almaya devam ediyor. O halde dans etmenin faydalarını birlikte inceleyelim mi? İşte dans etmenin 5 önemli faydası:

Mutlu olmanızı sağlar, depresif duyguları yener

Dans etmek müthiş bir enerji ister bazense huzurlu bir dinginlik… Bazı durumlarda kişiler enerjiyi keşfetmek ya da huzura kavuşmak için dans eder. Dansın mutlulukla ilgisi olduğu aşikâr bir gerçek! Dans eden insanlar fiziksel ve zihinsel efor sarf eder, kötü duygulardan uzaklaşır ve daha mutlu hisseder. Dans etmek her yaş grubuna mutluluk hormonlarını salgılatır ve depresif duygulardan arındırır.

Stres, kaygı ve endişeyi yener, enerjik hissettirir

Yapılan araştırmalar, dans ve benzeri fiziksel aktivitelerin depresyona iyi geldiğini, modern yaşamda her yanımızı saran stres, kaygı ve endişeyi ortadan kaldırdığını göstermiştir. İşte bu yüzden dans etmeli ve içinizdeki enerjiyi açığa çıkarmalısınız. Stresten, kafanızı bulandıran gürültüden ve size kötü hissettiren her şeyden biraz dans ederek uzaklaşabilir, daha sakin ve kontrollü kararlar verebilirsiniz.

Dans Etmenin Sağlık Üzerinde Etkileri

Hafızanızı güçlendirir, Alzheimer ile mücadele eder

Bilimsel araştırmalar dans etmenin hafızayı güçlendirdiğini ve çağın hastalığı Alzheimer’a karşı mücadele verdiğini göstermiştir. Fiziksel her egzersiz, zihnin de çalışmasını sağlıyor. Dans, aerobik gibi enerjik aktiviteler zihnin daha canlı kalmasını sağlıyor, hafızayı güçlendiriyor.

Özgüven depolar, daha sosyal ve özgür hissettirir

Sosyal özgüvensizlik hayatın her yerinde sorun oluşturmaz mı? Okulda, işte, sosyal çevrede, otobüste sıradan bir yolcuyken bile… Özgüvensizlik hayat boyu başarısızlık kıyısında dolaştırır, kişilerin kendini yeterince iyi ifade edememesine ya da mutsuz olmasına sebep olur. Özel dans dersleri ise bu durumu ortadan kaldırır. Dans ettikçe kendini daha iyi hisseden bireyler, özgüvenini yavaş yavaş kazanır ve özgürleşir!

Fiziksel formunuzu korur, zihinsel yorgunlukları önler

Dans etmenin en büyük ve fark edilir faydası hiç şüphesiz fiziksel zindeliktir. Fiziksel olarak formda kalmak, fazla kilolardan kurtulmak isteyenler dans ediyor. Evde, dans kurslarında, dans stüdyolarında, sahilde, dans etkinliklerinde kısacası her yerde… Dans etmek zihin yorgunluklarını önler, fiziksel efor sarf ettiğiniz için kilo kontrolü sağlar.

Dansyeri ile içinizdeki dansçıyı keşfedin!

Dansyeri, İstanbul dans kursları ile tüm şehre dans dersleri veriyor. Yıllardır dans etmek istiyor ancak fırsat bulamıyorsanız işte size fırsat. Dansyeri müthiş kampanyaları, uygun dans kursu fiyatlarıyla İstanbul şehrinin her köşesinde dans dersi veriyor. Dans derslerimizi keşfetmek, dahası içinizdeki enerjik dansçıyı ortaya çıkarmak için bizimle iletişime geçin. Müziğimiz ve dans pistimiz sizleri bekliyor!

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!