DANS AYAKKABISI

Dans Ayakkabısı

Dans ayakkabısı ihtiyacı , artık dansla ilgileniyorum, bir dans kursuna başladım, dansımı daha rahat yapabilmek istiyorum gibi   sebeplerle karşımıza çıkacaktır. Rahatlığının yanı sıra size performans anlamında çok şey katabilir, dans ettiğinizde vazgeçemeyeceğiniz bir aksesuar olarak karşınıza çıkacaktır. Dans türlerine göre özel olarak üretilen dans ayakkabıları kadın erkek varyasyonları ve üretildiği malzemelere göre çeşitlilik gösterirler. Dans ayakkabısı almadan önce bu yazıyı okumanız size size bu konu hakkında epey bilgi verecektir.

 


Dans Ayakkabısı Nasıl Seçilir?
Merak edilen soruların en başında bu olmalıdır çünkü her ayakkabı her dans için uygun değildir. Ayakkabı seçimini yaparken en başta ayak sağlığınızı düşünerek hareket edin uzun kullanımlarda ne demek istediğimiz daha çok daha iyi anlamış olacaksınız. Dans ayakkabısı seçiminde izleyeceğiniz yollar hakkında bu yazımızda size yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Dans ayakkabı çeşitleri;
Çocuk Dans Ayakkabıları
Yetişkin Dans Ayakkabıları
Salsa, Bachata, Tango, Rumba ,Swing, Cha Cha, Oryatal,… gibi dansların kendine has özellikte ayağa uyumlu esnek ya da sert ayakkabı türleri vardır. Kadın dans ayakkabıları yüksek topuk düşük, düşük topuk, sivri topuk, ince topuk gibi seçeneklerle karşımıza çıkar Latin danslarında kullanılan kadın ayakkabılarında topuk yüksekliği genelde tercihe bağlıdır fakat Tango dans ayakkabılarına göre biraz daha kalındır. Oldukça esnek ve rahat modellerinin yanı sıra daha yeni başlamış dansı adayları için daha sert taban versiyonları da üretilmektedir.

Dans Ayakkabısı Fiyatları?
Dans ayakkabıları fiyatları incelediğinizde birbirinden farklı fiyatlar karşınıza çıkabilir. Dans ayakkabıları kullanılan malzeme, aksesuar, işçilik gibi detayları fiyat konusunda belirleyicidir. Dans ayakkabıları normal ayakkabılara göre biraz daha pahalıdır bu genelde fabrikasyon olmadığından özel üretim olduğu içindir. Eğer ayağınız da özel bir durum varsa geniş tarak gibi ya da her ayakkabıyı giyemiyorsanız mutlaka ayağınıza özel ayakkabı yaptırmanızı öneririm. Dans ayakkabısı fiyatları belirleyen özellikler;
Hangi dans için kullanacağın,
Üzerinde aksesuar olacak mı,
Ne tür malzemeden üretilecek.
Dans ayakkabıları sadece dans derslerinin yanı sıra, partiler ve gösteriler için de kullanılır. Fiyatlar sürekli güncellendiğinden ayakkabı fiyatları ve tedariki konusunda bizden destek alabilirsiniz.

Soru Sor
Merhaba ben Zahide, dans ayakkabısı mı düşünüyorsunuz ? Size nasıl yardımcı olabilirim.
Hemen Ara!