admin

19 Ekim 2021

Yorum yapılmamış

Home Latin Dansları

Beylikdüzü Bachata Kursu

Beylikdüzü Bachata Kursu

Beylikdüzü Bachata Kursu
Beyliykdüzü Bachata kursu aramalarında müşteri memnuniyeti en yüksek eğitimi Dansyeri dans kursunda bulabilirsiniz. Daha ilk günden bu dansı hiç zorlanmadan dansı öğrenmeye başladığınızı farkedeceksiniz.

Aşkın ve Tutkunun Dansı Beylikdüzü’nde

Bachata, Dominik Cumhuriyeti topraklarında doğmuş ve büyümüş bir müzik ve dans türü olarak bilinmektedir. 4/4’lük ritimlerinde kıvrak kalça hareketlerini ve bel figürlerini buluşturan Bachata dansı, gitar ve vurmalı çalgılar ile sahnelenmektedir. Bolero ve merengue hareketlerini de içeren Bachata dansının en önemli özelliği romantizmin ve aşkın göstergesi olmasıdır.

Bachata, son yıllarda Latin dansları içerisinde önemli bir yere sahip olup hatta ilk sıraya yerleştiğini söyleyebiliriz. Bu gelişime katkıda bulunan dansçılar Brezilya Zouk dansından etkilendiler.

Bachata Dans Stilleri

Bachata benzersiz kendine has bir  dans stili olsa bile, orjinal halinin  dışına çıkmıştır .
Bachata, 60’larda Dominik Cumhuriyeti’nin eğlence mekanlarında doğdu. Şarkıların ana teması olan hüzünden dolayı “Amargue” müziği olarak anılmaktadır. 80’li yılların sonunda çok popüler oldu. Tüm bu yeni Bachata stilleri, orijinal dansın tüm dünyaya yayılmasından sonra aldığı etkilerin sonucudur.

Şimdilerde Bachata dansı tüm dünyanın sevdiği bir dans halini aldı, gelin 5 farklı Bachata stilini birlikte inceleyelim!

BACHATA DOMINICANA (Geleneksel)

Dominik Bachata dansında  önemli olan  şey ayakların hareketleridir. Ayakların ritmi, ana enstrüman olan gitardan gelen seslerle şekillenir. . Şarkılar tam olarak çoğu zaman enstrümantaldir ve dediğimiz gibi gitarın çok önemli bir rolü vardır.
Yan yana ayak hareketlerinden ve serbest geçişlerden oluşur, açıktan kapalı pozisyonlara çok değişir ve genellikle dönüşler yapılır.Oldukça kıpır kıpır keyifli bir danstır.

BACHATA SENSUAL

Bu dans, çoğunlukla vücudun hareketine dayanan geleneksel dansın bir çeşididir.
Aslında, dansçıların bedenleri, dalgalar, kalça ve kolların temasıyla birbirine kapanma eğilimindedir.
Bu tarzdaki figürler vücudun hareketlerini vurgulamaya odaklanmıştır.  
Bu bir rol yapma dansıdır: lider (bir erkek) takipçisinin (bir kadın) bedenini müziği hissetmesi ve yorumlaması için yönlendirir.
Bazı hareketler şehvetli ve samimi olsa da sosyal olarak dans edilebilir. 

MODERN BACHATA

Bu bachata stili, bir ayağı diğerinin önüne veya arkasına geçerek yapılan hareketlerden oluşan çapraz gibi diğer dans stillerini içerir. Dansçıların ayakları düz bir çizgide gitmek yerine çapraz öne arkaya adımlarla yapılır . Klasik dansın tersine her yöne yapılan adımlarla dans dairesel bir halde alabilir.

URBAN BACHATA

Modern Bachata stillerine hip hop gibi dans figürleri ile keskinlik ve hız kazandırılmıştır. Salaş sokak dansı görüntüsü en belirgin özelliklerindendir.

BACHATATANGO

Bu tarz, modern bachata ve tango arasında bir karışımdır. Bachatango, tango dansında yapılanlar gibi tekmeler, düşmeler, dönüşler ve uzun molalarla karakterize edilir.
Dansçıların pozisyonu çok yakındır ve ayak hareketlerinden çok erkek ve kadın arasındaki temasa odaklanır.

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!