Home

BACHATA KURSU

BACHATA KURSU

BACHATA DANS KURSLARI

Bachata Nedir?

Bachata, Dominik Cumhuriyeti’nden çıkan bir dans türüdür. Tüm dünyada yaygın olarak dans edilir, ancak aynı şekilde değil.

Dansın temelleri, Küba kalça hareketiyle üç adımda, ardından 4. vuruşta bir kalça hareketini içeren bir hareketi vardır. Dansçının kalçaları daha kolay sallayabilmesi için dizler hafifçe bükülmelidir. Kalçaların hareketi dansın ruhunun bir parçası olduğu için çok önemlidir. Genellikle dansçının hareketlerinin çoğu kalçaya kadar alt vücuttadır ve üst vücut çok daha az hareket eder.

 

Bachata Kursu Size Ne Kazandırır

 

Kurslara katıldığınızda ise şu faydalarını görebilirsiniz.

İçinizde ki dans yeteneğini ortaya çıkartmak
Profesyonel dansçı olmak için ilk adımı atmış olmak
Boş zamanlarınızı yararlı bir aktivite ile değerlendirmek
Sizin gibi dans etmekten hoşlanan bir grup içine girerek yeni bir sosyal çevreye sahip olmak

Bachata Dansını Öğrenmek Kolay mı?

 

Bachata, dansı diğer eşli danslarda olduğu gibi erkek pozisyonundaki  (leader) dansçı açık ya da kapalı olara yönetir. . Performans sırasında dans hareketleri veya adım çeşitliliği büyük ölçüde müziğe (farklı enstrümanlar tarafından çalınan ritimler gibi), ortama, havaya ve yoruma bağlıdır. Salsa’dan farklı olarak, Bachata dansı genellikle karmaşık dönüş kalıpları içermez, ancak dans geliştikçe daha fazla kullanılır. Leader, diğer sosyal dansların çoğunda olduğu gibi, “itip çekerek” el ve kol iletişimiyle hareketlerini yapar.. El ve kol iletişimi için , hareketin çoğu alt vücut tarafından (belden aşağısı) yapıldığında daha iyi iletişim kurulur. Bachata, çoğu kişi tarafından çok duygusal bir dans olarak bilinir. Bu bilindiğinin aksine bazen çok hareketli ve eğlenceli bir dans haline dönüşebiliyor, bunu tamamen müziğin ritmi belirliyor. dansı günümüzde çok popüler bir hale gelmiş ve neredeyse bütün eşli dans stillerinin üzerine çıkmıştır. Latin dans partilerinde çok az yer alıyorken artık çoğu müzik listelerinde diğer dans türlerinden daha fazla yere sahip. Bachata dansının bu kadar meşhur olmasında ilk olarak Tanja La Alemana & Ataca Jorge çiftinin çok büyük katkısı vardır. YouTube kanalındaki videoları sayesinde  ( https://www.youtube.com/watch?v=2cehkSxOLNA) tüm dünyaya ulaştılar ve bachata ok sevilen bir dans haline dönüştü.

İkinci olarak ise Daniel & Desiree çifti dansı başka bir yere taşıdı (https://www.youtube.com/watch?v=ogzxiPx3Isc)

Dans severler bachata kursu fikrine epey ilgi gösterdi ve günümüzde ülkemizde bu dansla ilgili yarışma ve gösteriler epey ilgi görmektedir. Kolay öğrenilmesi bu dansın ilgi görmesini sebeplerinden biridir.

Soru Sor
Merhaba ,
Size yardımcı olmak için buradayım, hangi dans kursumuzla ilgileniyorsunuz. Aklınızda bir fikir olması için sayfalarımızı incelemek ister misiniz ?
instagram;
Eğitmen
https://www.instagram.com/danserhat
Düğün Dansları
https://www.instagram.com/dansyeri
Hemen Ara!